آلفا مشاور

اصول جمع بندی کنکور ارشد برق

در این مطلب از آلفامشاور می خواهیم راجع به اصول جمع بندی کنکور ارشد برق صحبت کنیم. بسیاری از دوستان اظهار داشتن که در زمان باقی مانده تا کنکور، نمیدونیم چیکار کنیم! آیا حتما باید سراغ آزمون های آزمایشی بریم؟ کنکورهای اخیر رو حل کنیم؟ چه کاری از همه بهتر است؟

اصول مرور و جمع بندی کنکور ارشد برق

مهمترین سوالات درباره اصول جمع بندی کنکور ارشد برق

چگونه جمع بندی کنم؟

انگار هرچی خونده بودم از ذهنم پریده!

ورق زدن کتاب، مرور محسوب میشه؟

  تست های کنکورهای ارشد برق اخیر رو بزنم یا آزمون آزمایشی؟

در زمان باقی مونده میشه یک درس اضافه کرد؟

امسال کنکور سخت تری خواهیم داشت؟؟؟?

چگونه جمع بندی کنم؟

نکته ی اول: نکته ی اول در اصول جمع بندی کنکور ارشد برق اینه که کسانی که دارن برای کنکور ارشد برق آماده میشن، قرار نیست به وضعیتی برسند که بگن همه ی آنچه قبلا خونده بودم، الان دسته بندی شده و منظم در ذهنم هست. همچنین قرار نیست به یه حالت ایده آلی برسیم که از خودمون در روزهای آخر، کاملا راضی باشیم. این موضوع برای همه ی داوطلبان صادقه. چه کسانی که رتبه n رقمی میارن و چه کسانی که رتبه تک رقمی کنکور میشن.

نکته دوم: حالا با این شرایط چه باید کرد؟

پیشنهاد من اینه که برید سراغ مطالب خیلی مهم و  چندین بار مرورشون کنید. مطالبی که از اهمیت کمی برخوردار هستند رو بزارید کنار. چه بسا بعضی از این مطالب، نیازی به مرور نداشته باشند. اما مطالب مهم رو از کجا تشخیص بدیم؟ مهمترین معیار برای جواب به این سوال، تست های کنکور ارشد برق سال های گذشته هستند که در مقاله بودجه بندی و منابع کنکور ارشد برق، این موضوع به صورت کامل توسط اساتید آلفامشاور بررسی شده است.

بنابراین یکی از مهمترین اصول جمع بندی کنکور ارشد برق این هست که کنکورهای سال های گذشته رو بزنید. البته اینجوری نباشه که بگین من کنکور ارشد برق ۹۷ رو زدم اما نتونستم خودم به جواب برسم، استرس گرفتم. از همین الام اتمام حجت کنیم. ممکنه شما در مسیر درستی از درس خوندن قرار داشته باشید. اما نتونین خیلی از تست های کنکور سال ۹۷ رو برای اولین بار راحت بزنین. تست های کنکور های سال ۹۰ تا ۹۸ بهترین مرجع آموزشی برای شما محسوب میشوند.

پس اولین و مهمترین کار این هست که برید سراغ تست های کنکور ارشد برق گذشته. حالا یا میتونید به صورت آزمون بزنید این کنکور هارو ، یا میتونید درس به درس تحلیلشون کنید. اما اگر به صورت آزمون زدین، چون احتمالا خیلی از تست هارو قبلا در کتاب ها یا ویدیوهای آموزشیتون دیدین، بنابراین این مدل آزمون دادن معیار درستی برای ارزیابی نخواهد بود.

انگار هرچی خونده بودم از ذهنم پریده!

اما جدا از مبحث اصول جمع بندی کنکور ارشد برق، داخل پرانتز ذکر یک نکته به شدت لازم هست عنوان بشه و اون اینه که فراموش کردن بعضی مطالب، اتفاقی بسیار متداوله و برای همه، این موضوع صادقه. اما آنچه که قراره برای شما یادآوری بشه، درون تست ها نهفته است. البته تست های استاندارد. بهتره تست هایی که اطلاعات بسیار مفید و استانداردی دارند رو از تست هایی که خیلی اطلاعات جدید و مهمی ندارند، تفکیک کنید. در انتخاب این سوالات حتما روی تست های کنکور ارشد برق و دکتری جدید تمرکز جدی داشته باشید. مشاوره رایگان کنکور ارشد برق

ورق زدن کتاب، مرور محسوب میشه؟

 پس تا اینجا فهمیدیم که اگر قراره در این دوران به منظور جمع بندی، درسی مرور بشه، این مرور فقط با زدن تست های مختلف و در عین حال استاندارد، امکان پذیره. اما کسانی که با عنوان مرور یک درس یا مطلب، فقط اون قسمت از کتاب رو ورق میزنن و نگاه میکنن، بیشتر از اینکه چیزی یادشون بیاد یا مرور بشه، استرسی است که بهشون وارد میشه. بجای این کار بهتره بری تست های استانداردی که هنگام درس خوندن در کتاب یا آزمون ها علامت زدی رو دوباره بخونی و حتما حتما دست به قلم بشید. اصول جمع بندی کنکور ارشد برق

بهتره تست های کنکورهای ارشد برق اخیر رو بزنم یا آزمون آزمایشی؟

در بعضی از درسا و بعضی آزمون ها بله. نمیتونیم با قاطعیت بگیم تمامی تست های یک آزمون آزمایشی استاندارده و یا برعکس. نکته ی مهم اینه که در درس هایی که به اندازه کافی مرجع برای سوال استاندارد داری مثل مدار الکتریکی که به اندازه کافی در کنکور ارشد و دکتری برق اومده یا کتاب های تالیفی استاندارد و خوبی ازش در بازار هست، خیلی لازم نیس سراغ آزمون آزمایشی برید. اما در مورد  درس هایی مثل دیجیتال که اخیرا به کنکور ارشد برق اضافه شده اند و همچنین کتاب هایی که در بازار هستن، منطبق با کنکور برق نیستن،بهتره سراغ آزمون آزمایشی هم برید. اما این کار هم مستلزم این هست که اول در سوال های کنکور به تسلط رسیده باشید.

حل کردن سوال های کنکور های ۹۰ تا ۹۸ رو به هیچ عنوان موکول نکیند به دو سه هفته ی آخر. چون ضربه میخورید.

در زمان باقی مونده میشه یک درس اضافه کرد؟

این موضوع خیلی بستگی به مدل درس خوندن شما، مدت زمانی که وقت دارین و خیلی شرایط دیگه داره. اما در حالت کلی توصیه ی من اینه که این کار رو انجام ندین. اگر شما تعداد خوبی درس انتخاب کردین و موقع آزمون زدن چهار ساعت زمان برای پاسخ دادن به اون دروس نیاز دارین، اصلا درسی اضافه نکنید. اما اگر تعداد درس کمی انتخاب کردید و در آزمون زمان اضافه دارید، میتونید بخش های خیلی مهم از یک درس رو اضافه کنید.

امسال کنکور سخت تری خواهیم داشت؟؟؟

خیلی از دوستان میگن که امسال کنکور سخت تری خواهیم داشت، پس تست های کنکور سال های گذشته به تنهایی کافی نیست و باید بریم سراغ تست های تالیفی. من همچین فکری نمیکنم و حدس میزنم که میانگین درصدها با سال گذشته تفاوت چندانی نخواهد داشت.

حرف آخر:

عقب افتادن کنکور ارشد برق خیلی از رتبه هارو جابجا خواهد کرد.

– اگر دلسرد شدین یا خسته شدین، این نوید رو بهتون میدم که همه ی داوطلبان در همین وضعیت قرار دارند.

– اگر از این زمان باقیمانده بتونین نهایت استفاده رو ببرین مطمئن باشید که رتبه ی خارج از تصوری خواهید آورد.

– ویژگی مشترک کسانی که رتبه بهتری میارن این هست که در قدم های آخر تلاش بهتر و بیشتری دارند.

– میتوان گفت یکی دو ماه آخر به اندازه ی تمام مدت زمانی که درس خوندین، اهمیت داره.

– بنابراین آدم عاقل قطعا از این مدت زمان استفاده خواهد کرد. مشاوره کنکور ارشد برق

 

الفا مشاور شروعی دوباره

برای اطلاع از آخرین اخبار کنکوری و نکات مشاوره ای، در کانال ارشد برق با ما همراه شوید. عضویت در کانال ارشد برق

مدیر سایت

مدیر رسانه آموزشی آلفامشاور هستم؛ این وبسایت برای ارائه خدمات آموزشی به داوطلبین عزیز کنکور فراهم شده است و افتخار این رو داریم که در کنار اساتید برتر دانشگاه های ایران، هرآنچه که برای موفقیت در کنکور نیاز دارید را در اختیار شما قرار دهیم.

نوشته‌های مرتبط

دیدگاه‌ها

*
*