آلفا مشاور

شروع دوره‌ی کارشناسی ارشد در دانشگاه‌های خوب

امروز با چند تا از شاگردام که در دانشگاهی خیلی بهتر از دانشگاه کارشناسی شون برای ارشد قبول شدند صحبت می کردم.
یه سری صحبت هایی رد و بدل شد. که بهتره نتیجه اش رو به شما بگم

نکته ی اول:
باید بپذیریم کیفیت آموزشی به خاطر مشکلات اقتصادی و کرونا و … در دانشگاه های برتر پایین اومده و تصورتون این نباشه که همه ی آدمایی که اونجا هستند از شما قوی ترن.

نکته ی دوم:
اگه قراره ترسو باشید، خب پس برای چی زندگی میکنیم؟ ما شاید برای به دست آوردن چیزهایی، بخشی از لذت هامون رو قربانی کنیم. اما باور کنید در نهایت ما با همین چیزا تعریف می شیم. ما برای به دست آوردن پول، شخصیت اجتماعی، دوستان و رابطه های جدید، وقتمون رو براشون صرف میکنیم که مهمترین دارایی ماست. پس وقت رو میدیم و اون ها رو داریم میگیریم. پس اونا میشن بخشی از ما
پس سعی کنید خودتون رو دوست داشته باشید. به جای حسرت های گذشته و خیال بافی برای آینده روی زمان حال تمرکز کنید و از اینکه در جایگاه بهتری یا آدم های سطح بالاتری در ارتباط خواهید بود لذت ببرید.

نکته ی سوم:
شخصیت شما، درآمد شما، اخلاق شما میانگین چند دوست صمیمی تون هست که بیشترین وقت رو باهاشون می گذرونید.
از اونجا که دوست هاتون توی سنین بالای 25 خیلی سخت تغییر میکنن، بنابراین ویژگی های شما هم خیلی سخت عوض میشه. این یه فرصته برای اینکه یک استارت جدید بزنید. اگه الان جایی هستی که براش تلاش کردی، به جای دخیل دونستن شانس و اقبال و هزار تا چیز دیگه، از موفقیت کوچیک (بعدا خواهید فهمید که چقدر کوچیکه ولی خیلی موثر) ای که خودتون به دست آوردید، لذت ببرید.
شاید برای تو که تا الان همیشه حس عقب موندن و پایینتر از بقیه بودن داشتی، این یه فرصته که بقیه زندگیت رو جور دیگه ای رقم بزنی.

نکته ی چهارم:
آدم های منفی نگر همیشه و همه جا هستند. خواسته و ناخواسته با کلمات به شما آسیب میزنند. بعضی وقت ها بهتره دورشون خط بکشی و نگاهت به اتفاقات آینده، ریاضیاتی نباشه.
شاید قوی ترین الگوریتم های هوش مصنوعی هم نمیتونستند احتمالی بدهد که وقتی پدر یک خانواده الکلی باشه (و از این اتفاق تو 52 سالگی بمیره) و پسر بزرگتر هم معتاد باشه، پسر کوچیکتر بشه کریستیانو رونالدو!!!

منطق و قلب مثل دو وزنه ی تعادل بر دو سر چوب در دست یک بند باز هستند.
شما با منطق تصمیم گرفتید که تلاش کنید و موفق بشید. الان وقتیه که یکم به قلب اتون فرصت بدید کمکتون کنه، از چیزی که هستید لذت ببرید.

شامگاه سه شنبه چهارم آبان ماه 1400
علی غفارپور

لینک های مفید

⇐بهتره توی سیستم تخمین رتبه سایت، درصد های فرضی خودت رو وارد کنی و کمی در برنامه ریزیت بر اساس اون بازنگری کنی

⇐مشاوره رایگان تلفنی»»کلیک کنید

⇐دانلود سوالات و پاسخ تشریحی کنکورهای ارشد و دکتری برق 10 سال اخیر»»کلیک کنید

⇐برای اطلاع از آخرین اخبار کنکوری و نکات مشاوره ای، می توانید در کانال تلگرام (arshadebargh@) و اینستاگرام (arshadebargh) با ما همراه شوید.

S4r4_khni

    نوشته‌های مرتبط

    دیدگاه‌ها

    *
    *