آلفا مشاور

حل نمونه سوال درس کنترل خطی- کنکور ارشد برق۹۲

در این مطلب به حل و بررسی تست کنترل خطی کنکور ارشد برق ۹۲ پرداخته شده است.

برای مشاهده دوره آموزشی سیتم های کنترل خطی کنکور ارشد برق کلیک کنید.

تست کنکور ارشد برق ۹۲ از درس کنترل خطی

 

 

 

سیستم های کنترل خطی ؛

بدون شک در عصر اطلاعات و خودکارسازی فرآیندهای صنعتی، گرایش کنترل به خوبی می­ تواند در تضمین آینده­ی آموزشی و کاری متقاضیان رشته مهندسی برق عرض اندام کند.

گرایش کنترل تنها گرایش میان رشته ای در مهندسی برق می­باشد. به این معنی که با مطالعه در راستای این گرایش قادر به کنترل یک سیستم صنعتی تا یک سیستم اقتصادی خواهید بود. در هر محیطی بهینه بودن هزینه­ ها و رسیدن به مطلوب­ترین حالت ممکن، باعث می شود سیستم زیرمجموعه را به اجبار ترغیب به حضور یک مهندس کنترل ­کند.

در مقطع ارشد به طور کلی زمینه ­های تحقیقاتی علم کنترل به کنترل کلاسیک و کنترل هوشمند تقسیم می شود. در کنترل کلاسیک با استفاده از روش­ های کلاسیک در اتوماسیون سازی، ابزاردقیق و راه اندازی خطوط تولید ( برای مثال با استفاده از  PLC ها ) می­ توان پژوهش هایی انجام داد. از طرف دیگر کنترل هوشمند به بررسی مباحثی از جمله هوش مصنوعی، الگوریتم­ های بهینه­ سازی و رباتیک می پردازد. همچنین پس از ورود به مقطع ارشد با گذراندن دروسی چون کنترل تطبیقی، کنترل چند متغیره، کنترل مقاوم و کنترل هوشمند می­ توان به دید نسبتا خوبی از علم کنترل رسید.

 

برای اطلاع از آخرین اخبار کنکوری و نکات مشاوره ای، در کانال ارشد برق با ما همراه شوید. عضویت در کانال ارشد برق.

 

 

مدیر سایت

مدیر رسانه آموزشی آلفامشاور هستم؛ این وبسایت برای ارائه خدمات آموزشی به داوطلبین عزیز کنکور فراهم شده است و افتخار این رو داریم که در کنار اساتید برتر دانشگاه های ایران، هرآنچه که برای موفقیت در کنکور نیاز دارید را در اختیار شما قرار دهیم.

نوشته‌های مرتبط

دیدگاه‌ها

*
*