تخمین رتبه رایگان کنکور ارشد برق

تخمین رتبه ارشد برق

تخمین رتبه رایگان کنکور ارشد برق

فهرست مطالب

تخمین رتبه کنکور ارشد برق بر اساس کارنامه های واقعی

تخمین رتبه کنکور ارشد برق این وبسایت بر اساس بیش از 400 کارنامه واقعی از کنکور های ارشد برق 1401 است. دقت این سامانه برای رتبه های پایین بیشتر از رتبه های بالاست.

با چنین رتبه ای کدام دانشگاه قبول می شوم؟

اکثر داوطلبان کنکور ارشد برق درصدد قبولی در یکی از دانشگاه های تهران هستند. به طور کلی سبد اول دانشگاهی در اکثر گرایش ها، دانشگاه های شریف و تهران و امیرکبیر هستند. و سبد دوم دانشگاهی در شهر تهران، دانشگاه های علم و صنعت و تربیت مدرس، خواجه نصیر و شهید بهشتی هستند. این دسته بندی به این معنا نیست که ما ادعا می کنیم ترتیب دانشگاه ها در همه ی گرایش ها همین است. صرفا بر اساس علایق سنتی داوطلبان کنکور در سال های گذشته، این دسته بندی را انجام داده ایم. در برخی گرایش های پرمخاطب مانند الکترونیک دیجیتال، الکترونیک قدرت، مخابرات سیستم به رتبه ای حدود 300 و در برخی گرایش های کم مخاطب مانند مخابرات میدان یا مهندسی هسته ای بسیار آسانتر در این دانشگاه ها پذیرفته خواهید شد.
پیشنهاد ما این است که اگر می خواهید اطلاعات دقیقتری داشته باشید می توانید از مشاوره ی رایگان ما از همین سایت یا از طریق تلگرام و یا پیج اینستاگرام استفاده کنید.

معدل :

دوستان دقت کنید که معدل موثر شما برای دانشگاه های مختلف کشور ضریبی از معدل واقعی شمااست.

این ضریب برای بیشتر دانشگاه های کشور حدود 1.06 است. در واقع این ضریب به دو عامل بستگی دارد.

یکی رنک دانشگاهی شما (مثلا شریف و تهران و امیرکبیر از همه بهترند) و یکی هم عملکرد شما در کنکور!

به این معنا که هر چه عملکرد شما در کنکور بهتر باشد، این ضریب هم بالاتر است. با بررسی کارنامه های مختلف مشخص شد که این عدد برای دانشگاه های مختلف کشور بین 1.05 تا 1.1 است.

اگر می خواهید بیشتر درباره ی معدل موثر بدانید پیشنهاد می کنم ویدیو مربوط به نحوه ی محاسبه ی معدل موثر را در صفحه اینستاگرام ما ببینید.

واضح است که اگر معدل موثر شما بالای 20 بشود اتوماتیک معدل شما روی 20 قرار می گیرد.

سهمیه ها

اگر شما از هیچ سهمیه خاصی استفاده نمی کنید، معنایش این است که رتبه شما با عنوان سهمیه آزاد زده می شود.

دو مدل سهمیه هم برای ایثارگران و رزمندگان داریم . یکی سهمیه 5% و یکی سهمیه 25%. برای اطلاع دقیق تر از این سهمیه ها می توانید این ویدیو ما در صفحه اینستاگرام مجموعه آلفا مشاور  ببینید.

اگر در کارنامه های واقعی جستجو کنید، رتبه های سهمیه آزاد حدودا 90 درصد رتبه های بدون سهمیه است.

سهمیه ی شاگرد اولی، توسط دانشگاه مبدا هر ساله حوالی مرداد ماه باید به سازمان سنجش اعلام شود. این سهمیه جدا از “پذیرش بدون کنکور استعداد های درخشان” است. این سهمیه صرفا در انتخاب رشته داوطلب موثر است و در رتبه بی تاثیر است

آنچه ما در خروجی تخمین رتبه به شما نشان می دهیم، رتبه بدون سهمیه است.

تعداد زیادی کارنامه به صورت درصد و رتبه در اینستاگرام ما موجود است.

دقت کنید که :

سهمیه شاگرد اولی تاثیر مستقیمی روی رتبه شما ندارد و صرفا در انتخاب رشته ی شما موثر است.

نمونه کارنامه ارشد برق 99

 

گرایش های کم مخاطب تر

به جهت اینکه نوشته های نمایش داده شده در نتیجه ی سامانه ی رایگان کمتر باشد و چشمان شما کمتر اذیت شوید، صرفا از هر کد ضریب به ذکر پرمخاطب ترین گرایش بسنده کرده ایم. این به آن معناست که اگر علاقه مند به گرایش مهندسی هسته ای هستید، رتبه ی شما همان رتبه ی الکترونیک شماست چرا که دقیقا هر دو یک کد ضریب دارند. به همین ترتیب رتبه زیر گرایش 2 همزمان رتبه ی شما را در سیستم های قدرت، الکترونیک قدرت و مهندسی انرژی نشان می دهد. لازم به ذکر است که مخابرات نوری و مخابرات میدان زیر گرایش 3 و مخابرات امن و رمزنگاری و مخابرات سیستم هم زیرگرایش 4 هستند.

نکته ی بسیار مهم برای داوطلبان رشته ی مهندسی پزشکی:

متاسفانه در دفترچه چندین سال است که سازمان محترم سنجش، جمله ای می نویسد که موجب سردرگمی داوطلبان این گرایش شده است.
دقت داشته باشید که از میان دروس مقدمه ای بر مهندسی پزشکی و الکترومغناطیس با ضریب 1 صرفا یکی بایستی پاسخ داده شود اما اگر هر دو را اصلا پاسخ ندهیم چه اتفاقی می افتد؟

ساده بگویم که هیچ!!!
یعنی الزام سازمان سنجش بر این است که شما نمی توانید هر دو این دروس را پاسخ بدهید یا اگر به هر دو پاسخ داده شود، درصد یکی از آنها در رتبه ی شما تاثیر دارد. اگر هر دو را خالی بگذارید، یک درس با ضریب 1 را صفر زده اید (انگار درس ماشین و بررسی را پاسخ نداده اید).

پرواضج است اتفاق خاصی نمی افتد و همچنان می توانید در انتخاب رشته ی خود وارد گرایش بیوالکتریک (مهندسی پزشکی) شوید.

خطا در تخمین رتبه کنکور ارشد برق

خطا در کلمه ی تخمین به خودی خود نهفته است. این سامانه هم قطعا با خطا دارد اما تلاش ما بر این بوده که این خطا را به حداقل برسانیم. دقت کنید که هر ساله تعداد داوطلبان کنکور تغییر می کند. مهمتر آنکه تعداد افرادی که واقعا برای کنکور تلاش می کنند با تعداد کل داوطلبان قابل قیاس نیست.

اما سعی کردیم خروجی به گونه ای باشد تا بهترین کمک را به شما دانشجویان عزیز داشته باشیم. کنکوری های سال 1400 با تعویق کنکور و مشکلاتی از قبیل کرونا دست و پنجه نرم می کردند. بنابراین درصد پاسخگویی در برخی از دروس حتی برای داوطلبان پیشرو تا حد زیادی پایین آمد. با توجه یه اینکه شرایط عادی تر شده است. پیشبینی ما این است که اگر سطح سوالات دقیقا مثل سال گذشته باشد اجتمالا درصد پاسخ گویی کمی بالاتر باشد و به همین دلیل تخمین رتبه ی ما اندکی بدبینانه طراجی شده است.

از شما دانشجوی عزیز درخواست داریم، این سامانه رایگان را به دوستان خود معرفی کنید.

اگر داوطلب کنکور ارشد 1401 هستید، به شما توصیه می کنم پست های مربوط به روند پیشروی یک کنکوری ارشد برق موفق را از دست ندهید.