آلفا مشاور

کنترل خطی کنکور ارشد برق، تحلیل و بررسی سوالات، بخش دوم

کنترل خطی کنکور ارشد برق را با بررسی سوالات کنکور های ۹۴ و ۹۵و ۹۶ در این پست با شما در میان گذاشتیم و حالا

در بخش دوم از بررسی سوالات کنترل کنکور ارشد برق قصد داریم سوالات سال ۹۷ و ۹۸ را بررسی کنیم.

برای اینکه درگیر چرخیدن در نت برای یافتن سوال ها نباشید اونها رو همینجا آپلود کردیم. بقیه سوال ها رو توی تلگرام ما می تونید پیدا کنید.

کنترل ارشد برق ۹۷

کنترل ارشد برق ۹۸

تحلیل کیفی سوالات کنترل سال ۹۷

 

در وهله اول اگر بخواهیم راجع کنکور۹۷ صحبت کنیم، می توان گفت رسیدن به درصد۵۰ در این کنکور خیلی کارسختی نبود! و اگر دانشجو به  مباحث نایکوئیست  و مکان هندسی تسلط نسبی خوبی داشت، می توانست به ۵ الی ۶ سوال به راحتی پاسخ دهد. اگر از نظر کیفی سوالات را به سه بخش ساده، متوسط و     سخت تقسیم کنیم:

سوالات ۹۱-۹۲-۹۴-۹۵-۱۰۱ جز تست های ساده هستند،

و سوالات۹۸-۹۹-۱۰۰-۱۰۱ را اگر دسته سوالات متوسط قرار دهیم،

و سوال ۹۶ و۹۷ را جز سوالات نسبتا سخت تلقی کنیم

می توان اینطور نتیجه گیری کرد که سوالات کنترل ۹۷ تقریبا روتین و مناسب بودند اما در کمال ساده بودن دقت دانشجو را می طلبید برای مثال اگر در سوال ۹۴ کنترل دانشجو فراموش می کرد که قبل از محاسبه خطا می بایست اول بررسی کند که سیستم پایدار است یا خیر؟و  بعد به محاسبه خطا بپردازد ، به دام میفتاد! پس قبل از آنکه شتاب زده بخواهید سوالات را حل کنید، بهتراست اول به گزنیه ها نگاه کنید تا متوجه شوید طراح به دنبال چه چیزی است.

.  اما سوال ۹۳ کنترل ۹۷ را می توان جز سوالاتی معرفی کرد که طراح درآن بی دقتی کرده بود و باعث اعتراض دانشجویان درآن سال شد.!

ت

تحلیل کیفی سوالات کنترل سال ۹۸

 

مکان هندسی، نایکوئیست و ترکیب این دو موضوع در کنکور ۹۷ و ۹۸ جز مباحث پرتکرار محسوب می شوند.بطور کلی ایده حل اکثر سوالات تکراری بود. برای مثال، ایده حل سوال ۱۰۰ قبلا در کنکور برق۹۱ آمده بود. لذا همواره به دانشجویان توصیه می گردد حتما سوالات اخیر کنکور را با دقت بررسی کنند.

 

سوالات ۹۱-۹۲-۹۳-۹۴-۹۶-۹۷-۹۹-۱۰۰-۱۰۱ جزسوالاتی بودند که دانشجو می توانست آنها را پاسخ دهد اگر سوالات گذشته کنکور را بررسی کرده بود و خیلی نکته خاصی نداشتند و اما سوالات ۹۵-۹۸- ۱۰۲  را می توان جز سوالات نسبتا سخت کنکور۹۸ تلقی کرد.

بهتره توی سیستم تخمین رتبه سایت، درصد های فرضی خودت رو وارد کنی و ببینی با فقط ۲۵% بیشتر زدن کنترل، چقدر توی رتبه ات تاثیر خواهد گذاشت.

 

 

زهرا کریمی

دانشجوی ارشد کنترل دانشگاه تهران

آلفا مشاور

نوشته‌های مرتبط

دیدگاه‌ها

*
*